/i/Tespit

 1. 1.
  +58 -4
  ahahaha önce şuna bakın gençler, https://twitter.com/alfak...;t=NkHDA69lWrkR-qhNcc8O3A

  autotuneden konuşamıyor bile bunlar hahaha. şimdi aşağıyı okuyabilirsiniz.

  Arabesk denen melanet, kocaman bir neslin beynini nohuta çevirdi. Boğazdaki yalılarından iki tane rakıyla kafayı bulup bulup, fakir olan şu milletin ruh sağlığıyla oynadılar. Adamın zütünü silmeye tuvalet kağıdı alacak parası yok ama böyle aşk görülmemiş dünyada diye kendini jiletliyor.

  Ha şimdi gelelim rape. Rap derken şu an ülkemizde yapılan ne idüğü belirsiz rapten bahsediyorum. Bu yeni çıkan, boğazına borazan kaçmış, adidas terlik&şort kombinasyonuyla kötü çocukculuk oynayanları zaten malum. Hani bazı yabancı şarkılar vardır, anldıbını bilmeden dinlersiniz ama gidip google dan sözlerini kendi dilinizde okuduğunuz zaman hiçbir büyüsü kalmaz ya, işte bu yeni nesil rap şarkıların hepsi öyle dıbına koyim. Ben de materyalist bir adamım ama be kardeşim her rapçinin klibinde boy boy karılar, ellerde kaleşnikoflar, hepsi feleğin çemberinden geçmiş sert çocuklar, hepsinin altında son model arabalar felan da hadiyin lan ordan. Saçma sapan kültürüyle arabesk yaydığı zehirle ne kadar beyin yamyamıysa, bu yeni kasa rap kültürü de yeni nesillerin beyin yamyamı. Bu sağda solda böngür böngür böğüren yeni nesil kekoları geçiyorum zaten ama Sagopa bile saçmalamaya başladı şuna bakın :D

  https://youtu.be/PUiNB0UFwJM?t=141

  \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Emin değilim bilmek istediğimden.
  Defalarca yıpranırsın bildiğinden.
  inkar etme kabullen peşindesin bildiğinde bildiğine pişman olacağını bilmene rağmen neden?\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"

  Bu ne abi? Bu ne biçim bir Türkçedir?

  Neyse. Keşke rock kültürü geri gelse amk. Hani böyle dünya çapında klagibleşmiş rock şarkıları geçiyorum zaten ama rock kültürü kendi ülkemizde bile güzeldi be... aha birkaç örnek,

  https://www.youtube.com/w...b_channel=morve%C3%B6tesi

  https://www.youtube.com/w...&ab_channel=MuzikPlay

  https://www.youtube.com/w...ab_channel=netdm%C3%BCzik

  https://www.youtube.com/w...channel=HalukLevent-Topic
  ···
   tümünü göster