/i/Sözlük İçi

sözlük içi.
 1. 1.
  +3
  Laptop sattığım kızla aramda geçenler çok garip şeylere yol açıyor, 1 hafta kadar önce Sahibinden üzerinden bir laptop sattım. Önce havale - sonra kargo olarak belirtmiştim ama aynı şehirden bir üye mesaj attı, birkaç soru sordu, sonra da elden teslim almak istediğini söyledi. Ben de olur dedim, şehirde merkezi bir yerde buluşmak için sözleştik öbür gün için.

  Neyse gün geldiğinde ben bilgisayara son bir temizlik yaptım. Zaten formatlıydı. Kutusuna koydum evden çıktım. Bilgisayarı alacak kişi benden önce gelmiş, ben aradım önümde açtı telefonu zaten, kapatıp yanına gittim direk . Benim yaşlarımda bir kızdı. Biraz daha küçük olabilir. "Bilgisayarı görebilir miyim?" diye sordu, kutusundan çıkardım baktı falan. Kullanabilir miyim biraz diye sordu, olur dedim. Bankta oturduk hemen, açtı biraz kontrol etti, saçma kız soruları sordu tabii, yok işte ben genelde Facebook'ta falan oluyorum ve dizi izliyorum, ama biraz güçlü bir bilgisayar istedim, bu her şeyi açar değil mi? falan gibi şeyler. Neyse parayı direk nakit getirmişti zaten, tamamlaştık vedalaştık. Aynı gece Whatsapp'tan yazdı, "Bilgisayar ile bir şeyler sorabilir miyim?" diye sordu. Birkaç saçma soru sordu. Ama gerçekten çok saçma şeyler yani. "Modem şifresini nasıl değiştirebilirim?" tarzı aldığı bilgisayar ile alakalı olmayan sorular da sordu. En son bilgisayardan ses geliyor, gelip bakar mısınız? diye sordu. Ben de olur dedim. Aynı cafe o zaman dedim, tamam dedi. Bilgisayarıyla geldi, ses falan yok. Amacı farklı gibiydi zaten, bilgisayarı neden satıyorsun, okuyor musun, çalışıyor musun gibi sorular sordu.

  Neyse modemin şifresini nasıl değiştireceğini de adım adım göstere göstere anlattım. Bir şey söyleyeceğim ama kızma dedi. Estafurullah dedim. Ben anlamadım dedi. Size yük olmayacaksa ben ev arkadaşımla buradan 2 dakikalık mesafede kalıyoruz. O da yapamadı modemi, siz yapar mısınız? diye sordu. Neyse olur dedik. Evine kadar gittim. 2 sokakmış gerçekten de. Ev arkadaşı da evdeydi. Geldiğimi haber vermiş olacak ki kız kapanmıştı. Neyse hemen salonda laptopdan arayüze girdim şifreyi değiştirdim. O sırada kız ve arkadaşı gülmeye başladı. Niye gülüyorlar diye baktım. ikisinin de ayakları tersti ve moonwalk yaparak evin içinde koşuyorlardı. Seni kandırdık, biz zebaniyiz, sana işkence etmeye geldik dediler. Hemen suratlarına balgam atıp kaçtım. Bunun üzerine eve geldim. Gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum. Kızlar hala beni arıyor mudur bilmiyorum. Polise gidip böyle böyle oldu desem de bana inanmazlar herhalde.

  Sizce ne yapmalıyım?
  ···
   tümünü göster