/i/Devlet

 1. 1.
  +5
  Herkesin bildiği üzere devlet okullarından "bağış veya gerekli malzemeler için ücret" adı altında para toplanıyor. Tabii ki de devlet okullarında para toplamak yasal değil. Fakat bu işlerle ilgilenen MEB bu olayları üreme organında sallamıyor. Hal bu olunca da insanlar sömürülüyor. "Ay devlet bize para vermiyor, yok işte a-4 parası, camları silecez cif alın, ay işte çocuğunuz burayı kırar kesin. Siz bize aidat ödeyin"

  Haydi bunların hepsi doğru. Devlet size yeterli miktarda parayı vermiyor. Peki biz neden veriyoruz ? Devletin her taktan aldığı vergi nereye gidiyor. Devlet'in meclisi yeniletmek yerine eğitime para yatırması gerekmez mi ?

  Bakın hepsini geçtim para toplayıp performans notu veren öğretmen var!
  Geçen sene müzik öğretmenimiz 2,5 ₺ topladı. Bu parayla da müzik sınıfının bir kısmını ayna ile kaplattı. Dans edeceklermiş. Tamam bu para eğitime gitti evet ama ben neden performans notumu para ile kazanıyorum ? Aynı öğretmen 5 ₺ toplayarak bateri aldı. Fakat bakınız ki bütün yıl bateri sınıfın köşesinde yattı. Aramızda "Aldırdı ama çaldığımız yok" gibi konuşmaları duymuş olmalı ki bir gün kalkıp "Arkadaşlar çalmak isteyeni ben tutmuyorum. isteyen gidip çalsın. Ben de bilmiyorum çalmasını" E ulan yelloz karı! meslek lisesinde kim bilecek bateri çalmayı ? haftada 2 saat ders var yani kendi kendimize öğrenmemiz de pek olası değil. Herkes "eğeğ bir kere de ben vurim" peşinde.

  Hayır kurumuna mı gidiyoruz, okula mı belli değil. (Bu sözüde yanımda oturan bi arkadaş söylemişti)
  ···
   tümünü göster