/i/Tespit

 1. 1.
  +1239 -45
  tv programlarının dizilerinin %90 ı kalitesiz. bişey izlemek için televizyonu açıyorum, en son yine ntv sporu açıp özet izleyip kapatıyorum. dizilerdeki samimiyetsizlik zaten insanın gözüne sokulan çomağın dik alası. hadi 90lardaki dizilerde kalitesizdide. ama samimiydi. dizilerdeki evler kıyafetler sokaktaki alelade insanları anımsatıyodu. şimdiki dizilerde 2 insan buluşcak oluyo boğazda lüsk restorantta buluşuyo. kusura bakmayın ama insanlarımızın büyük çoğunluğu buluşcağı zaman mahalle kahvehanesini kullanıyo. yada o na benzer mekanları.

  müzik desen hakgetire. yok bilader şu müzik işini iyi yapan. herkes bi tarz değişikliği yapma peşinde. hiç orjinal şeyler yok. aşkım zütümde kan var temalı şarkılar dinlemek istemiyorum. nerde o eski ilhan iremler , erkin koraylar , fikret kızıloklar. yok kardeş yok yani.

  spor desen tak çukuru. kalitesizlik burda hepsinden beter. iyi sporcu yok kardeş. olimpiyatlarda bile yüzlerce sporcu devşiriyoruz. milli takımda zaten almanya hakimiyetinde.

  eğitim konusuna hiç değinmiyeceğim. barajı geçen herhangi bir öğretmenliğe gidiyo. ıq su 90 olan adam öğretmenlik okuyo. sonra garson oluyo. eskiden öylemiydi. üniversiteyi gerçekten hakedenler okuyodu. nitelikli işci yetişiyodu. şuan herşey bomtak eğitim alanında. unutmayalım bu ülkeye çiftçide lazım. temizlikçide. herken üniversite okumak zorunda değil. bırakın hakeden %10 luk dilim okusun. iyi öğretmenler mühendisler sağlık mensupları yetişsin..

  askerlik ve polislik mesleklerinin ne kadar kalitesizleştiğini söylememe gerek yok. eskiden duyulan saygının %1 i duyulmuyo bu alandaki kardeşlerimize.

  yiyecek konusunda bile inanlımaz kalitesiziz. ülkede yetişen iyi ürünler ihraç edilirken en gibko şeyler iç pazara sunuluyo. markette aldığınız şeylerin tadına dikkat edin beyler. en basiti 30 yıllık ülker çikolatalı gofreti yediğimde sunta yemiş gibi hissediyorum. yurttışında oturan akrabalarınızın getirdiği alman çikolatalarını yiyin birde. o zaman ne dediğimi anlarsınız. yada aldığınız piliç içerikli sosis salam tarzı yiyeceklere bakın. yada ekmeğin grdıbına bakın. bundan 15 yıl önce 400 gram ekmek şimdi 250 gram olmasına rağmen daha pahalı.

  en önemliside kafa olarak kalitesizleştik. herkeste bir ön yargı bir güvensizlik var. kimsenin birbirine saygısı yok. mahalle baskısı ülkenin 4 köşesini esir almış durumda. herkes birbirine düşmanca bakıyor. sokakta kimse güleryüzlü değil. misafirperverlik dediğimiz olay ülke genelinde söylenen en büyük yalan. şimdi otobuse binip bilmediğiniz bir şehre gidip birinin kapısını çalın. ve yardıma muhtacım yemeğiniz varmı deyin. polis çağırmazsa söylediğiniz kişi beni gibin beyler okadar ciddiyim

  (EDiT) : bir konuda açıklama yapma gereği duydum panpalarım. özellikle çüğü atanların büyük çoğunluğu hakeden üniversite okusun dememe takılmış. kendilerince haklı sebebleri var. herkes üniversite okumalı diyolar. öğretmenler yada iibf mezunlarının ne kadar kpss ye çalıştığından bahsetmişler. ama gerçekten ne demeye çalıştığımı anlamamışlar. dediğim şeyi biraz daha açayım anlamanızı kolaylaştırayım.

  gerçekten hakeden %10luk dilim üniversiteye gidip mezun olunca ne olacak biliyomusun panpam. en basiti gib kadar amfiye 200 kişiyi tıkmıcaklar. 50 kişi olcak sınıf arkadaşın. eğitim kaliteli olcak. az mezun olan olunca iş bulma sorunu ortadan kalkacak. zaten üniversite yerleştirme sınavında başarılı olan bir kısım öğrenci yine üniversitede de başarılı olacak. herkes mutlu mesut iş sahibi olcak.

  neyse şuanki durumda neler olduğunu açıklayayım kalitesizliği gör liseli kardeşlerim. birazcık gözünüz açılsın. sonuçta sende bu sınavlardan geçeceksin. sen köpek gibi çalışacaksın. zütünün en zorlama kapasitesini aşarak başarılı bir sınav geçireceksin. 3 büyük ildeki üniversitelerden birinde güzel bir iktisadi ve idari bilimler fakültesi bölümlerinden birine atacaksın kendini. diyelim maliye okudun neyse. güzelce mezun olacaksın. şimdi geldik kpss sınavına çalışmaya. onada köpek gibi çalıştın 88 puan aldım diyelim. rakiplerinden biri van 100. yıl üniversitesinden züt zoruyla mezun oldu . kpps den 70 aldı diyelim. ha bu kadar çok mezun veren ülkemizde alıp başını giden rant olayına gelelim. eğer 70 alan rakibinin taşaklı bir dayısı var ise yannanı yedin. kadroyu o aldı. sen boşta gib sallamaya devam edeceksin.

  bizzat gördüğüm bişeyi söyleyeyim. kpss sınavına girmeden bi yerlere para verip çok güzel kadro alan tanıdıklarım var. Fetö dediğimiz olayın ekmeğini yiyen binlerden. allahtan ihraç edildiler son olaylardan sonra. ilerisi için bişey diyemem. ama rant olayı sürekli olacak. fetö gider başkası gelir senin hakkını gasp eder.

  editin özetine gelirsek gerçekten hakedenler üniversite okursa kalite artar. iş bulma sorunu ortadan kalkar. kimse senin hakkını gasp edemez.
  ···
   tümünü göster