/i/Ben

Kendini ifade et !
 1. 1.
  +151 -8
  panpalar amacım yaptığım sevabı yada iyiliği burda paylaşarak böbürlenmek değil;

  saat 01:45 oturuyodum bi baktım sigara bitmiş, yukarı sokakta 24 saat açık tekel var oraya gidem bi sigara alayım diye çıktım evden dışarı, ne varsa giydim üstüme... denizli'de deli gibi soğuk var. neyse çıktım tekele, bi sigara aldım, yanında 2 tane gofret falan aldım. eve geliyim bi çay demliyim, yarın iş güç yok sabahliyim diyodum.

  aparmanın olduğu sokağa geldim, yavaş yavaş yürüyorum.. bi baktım ayaklarında yırtık bir ayakkabı, üstünde bi tane incecik kazak, kazağın üstünede yırtık bi çuval sarmış garibim... ben hayatımda hiç bu kadar kötü bi durumla karşılaşmamıştım... çocuk en fazla 8-9 yaşlarında.

  usulca sokuldum yanına, abicim napıyorsun bakalım sen bu saatte dedim,
  yüzüme garip bi bakış attı, cevap vercek ama nedense susmayı tercih etti... çöplüğün orda bi kaç büyük karton var boyundan büyük, almaya çalışıyo ama zaten titriyo garibim, hemen yardım ettim, kartonu büktük çuvala koyduk.
  -abi sen şey etme ben yaparım dedi.
  yok be abim benimde canım sıkılıyodu zaten, değişiklik olsun dedim.

  amacım hafiften bi muhabbet açmak, elimden geldiğince birşeyler yapmak.
  söyle bakalım nerde oturuyosun sen dedim, yürüyerek yarım saat abi burdan dedi. hep bu saatlerdemi çıkıyosun karton toplamaya dedim, yok abi okullar tatile girdi, normalde okul çıkışlarında çalışıyorum ben ama tatil olunca daha fazla toplamam lazım, kardeşime okul çantası falan almam lazım dedi.

  kaça gidiyorsun sen dedim ?
  2. sınıfa geçtim ben abi dedi, yani yaşı daha 7-8 aralığında.
  adın ne bakalım senin dedim ? (bu arada karton büküyoruz tabi)
  adım alperen abi dedi.
  bende çağdaş dedim, bi küçük gülümseme falan oldu.
  amacım onu eve sokmak, bi kaç bardak çay içirmek, güzelce karnını doyurmak, kardeşine ve kendisine alacağı çantayı hediye olarak almak...

  5-10 dakika karton büktük, okuldan kardeşinden falan muhabbet ettik, benim planım farklı tabi *
  neyse kartonlar bitti, abi ben gideyim artık daha 3-4 tane çöpün orda birikiyor oralara bi bakıp gelcem dedi.
  alperen ben sana yardım ettim şimdi sıra sende, sende bana bi 5 dk yardım edermisin dedim.
  olur abi napcaz ki? dedi *
  benim evde bi masa var onu tek başıma taşıyamadım ben gel 2 dk bi halledelim dedim.
  alpereni aldım eve, ayıptır söylemesi fırına 2 tane hazır pizza attım, çay falan demledik. çocuk utana sıkıla yiyor ve içiyordu, ama benim iştah tamamen sıfırdı tabi, o daha fazla yesin utanmasın diye bende yemeye çalışıyordum.

  yemeklerimii yedik 2 şer bardak çay içtik... ben hemen elbise dolabıma gittim ama alperene göre hiç bi tak yoktu dolapta amk. eldiven, bere,atkı falan vardı onları aldım hemen.
  hiç sorgu sual sormadan bereyi, atkıyı doladım hemen bunun boynuna, eldivenleride bi güzel giydik. *
  birlikte benim evimde güzelce bi 35-40 dk zaman geçirdik. çocuk o kadar utangaçki benim vermek istediğim hiç bişeyi almamakta ısrar ediyordu, ama herşeye rağmen ben galip gelmiştim. *

  cebimde son 75 lira param vardı, 50 lirasını koydum cebine * kendisine bol bol tembihledim yarın yine aynı saatte burda buluşcaz bak, bekletme beni dedim. daha sonra kapıya kadar uğurladım kendisini.
  yarın küçük alperene çok güzel süprizlerim olacak arkadaşlar * nasıl olsa arkadaş olduk, alperenle yarın bir sürü capsleri burda paylaşacağım *

  bu gecelik yaşadığım yürek burkan ve bi okadarda beni mutlu eden olayı nedensiz yere sizle paylaşmak
  istedim.
  ···
   tümünü göster